HAKKIMIZDA

“Türkiye’nin Vizyonu” Biz AKINSOFT`uz

Türkiye’nin en büyük yerli yazılım markası AKINSOFT, bir özel sektör teşebbüsü olarak kendi öz sermayesi ile kurulduğu günden bu yana profesyonel iş anlayışı, genç ve dinamik kadrosu, insanlığa verdiği değer, hedef ve ilkelerinden asla taviz vermeyen yapısı ve dünya çapında yaptığı çalışmalarla birçok platformda zirvede yer almayı başarmıştır.

12 Nisan 1995 yılında kurulmuş olan AKINSOFT, bugün Türkiye’de 81 ilde ve dünyada 36 ülkede 2000’i aşkın bayisi ve destek noktası ile 160.000’in üzerinde küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeye hizmet vermektedir.

AKINSOFT; ERP Çözümleri, Muhasebe Programları, Ticari Programlar, Sektörel Programlar, Web Programları, Mobil Programlar, E-Ticaret çözümleri ve E-Dönüşüm çözümleri olmak üzere 120’yi aşkın yazılımı ile işletmelerin yanında yer almaktadır.

Türkiye’de ilklere imza atan AKINSOFT; 2009 yılında Türkiye’nin ilk insansı robotlarını üretmiş ve 2015’de Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası AKINROBOTICS ‘in temellerini atarak robotların seri üretimine başlamıştır. Bilime ve eğitime verdiği değer kapsamında tüm teknolojik gelişim süreçlerini teknoloji severlerle paylaşmak adına dünyanın ilk insansı robot müzesi İstanbul Robot Müzesi’ni açmıştır.

Kurulduğu gün 28 yıllık vizyonlarını belirleyen AKINSOFT; 2000, 2005, 2010 ve 2015 vizyonlarını başarıyla tamamlamış ve 2023 vizyonunu hayata geçirmek için de çalışmalarına hız vermiştir.

AKINSOFT ve AKINROBOTICS kendi öz sermayesi ile kurulmuş ve hiçbir destek almadan büyüyerek bugün Türkiye’nin önemli dinamiklerinden olmuştur.

Kurulduğu günlerde belirlediği vizyonlarının her birini yerine getirmiş ve yine kurulduğu günlerde hedeflediği, AKINSOFT ve AKINROBOTICS ’i halka arz etme ve AKINSPACE Yüksek Teknoloji Enstitüsü kurma planlarını başlatmıştır.

Misyon & Vizyon

  1. Misyonumuz

    Müşterilerimize en iyi hizmeti ve desteği sunmak adına, ülkemizde ve tüm dünyada AKINSOFT Çözüm Ortağı Ağı‘nı kurmak ve tüm sektörlere yüksek teknoloji ulaştırmaktır.

  2. Vizyonumuz

    “İnsana ve İnsanlığa Değer Verilmeyen Köşe Kalmasın!” ilkesini prensip edinerek ülkemizde yüksek teknolojinin öncüsü olmak ve dünyaya AKINSOFT olarak ‘biz de varız’ demektir.

Gebze Akınsoft Kurumsal

AKINSOFT;

  • 15 m²’lik ofiste,
  • Harddiski olmayan bir bilgisayarla,
  • 12 Nisan 1995’te kuruldu.

Kendi öz sermayesi ile yapılanan (hiçbir sermaye desteği almayan) AKINSOFT, Şirketleştiği 4 Aralık 1996 tarihini Dünya Bilişimciler Günü” olarak dünyaya armağan etti.

Kendi bünyesinde sağladığı disiplin, hedef ve ilkelerinden asla taviz vermeden başarılı çalışmaları ile dünyada hızla yayılan AKINSOFT, kurulduğu günden bugüne müşteri portföyünü ve çalışan sayısını artırarak sektörünün bir numaralı şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

1995’te başladığı bu yolda bugün 36 ülkede 2000’i aşkın Çözüm Ortağı ile geniş bir aile yapısına sahip olan AKINSOFT; ERP Çözümleri, Muhasebe Programları, Ticari Programlar, Sektörel Programlar, Web Programları ve Mobil Programlar olmak üzere 120’yi aşkın yazılımın yer aldığı birçok sektöre hitap edebilen Türkiye’nin en geniş program arşivine sahip, müşterilerine en iyi hizmeti götürmeyi hedefleyen köklü ve büyük bir şirkettir.

Gebze Akınsoft

1995 Yılında Belirlenen Vizyonlarımız

2000 Vizyonu; Gerçekleştirildi

2000 Vizyonu; GerçekleştirildiKurumsal | Hakkımızda | AKINSOFT
AKINSOFT İstanbul Bölge Müdürlüğü’nü kurmak,
Bir otomobil almak,
İlk Bayi Ağı ziyaretini gerçekleştirmek,
Rotayı donanımdan çıkartıp tamamen yazılıma yöneltmektir.

2005 Vizyonu; Gerçekleştirildi

İlimizde kategorisinde vergi rekortmeni olmak,
300 kişi istihdam edecek potansiyele ulaşmak,
Dış ticaretin temellerini atmak,
Türkiye‘de yazılımın öncüsü olmaktır.

2010 Vizyonu; Gerçekleştirildi

Robotik Teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmalarını başlatmak,
AKINSOFT İstanbul Plaza’yı açmak,
(2010 yılı vizyon içerisinde yer alan Robotik Teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmalarını başlatmak ve AKINSOFT İstanbul Plaza’yı açmak vizyonlarımızı 1 yıl önce 2009 yılında gerçekleştirdik. Ayrıca yine 2009 yılında INOVAX dergisi ile medya sektöründe de faaliyet göstermeye başladık.);
Bu vizyonlarımızı gerçekleştirerek UyduKent projesini hayata geçirmeyi planlayan şirketimiz, istihdam sayısını 30.000 kişiye ulaştırmayı ve dünyada yazılımın öncüsü olmayı hedeflemektedir.

2015 Vizyonu; Gerçekleştirildi

İnsan hayatını kolaylaştırmak için yapay zeka yazılımları ile tasarlanmış robotik teknolojilerin seri üretimine başlamak ve bu teknolojilerin lansmanını gerçekleştirerek hizmete uygun hale getirmek.

2023 Vizyonu; Gerçekleştirildi

(1995 yılında belirlenen vizyonlarımız arasında olan, fakat dengeler bozulmasın diye gizli tuttuğumuz 2023 vizyonumuzu 26 Aralık 2015’te Robot Fabrikalarımızın Temel Atma Töreninde açıkladık.);
AKINSPACE Yüksek Teknoloji Enstitüsü açmak.
Uzay Bilimleri, Yapay Zeka, Robotik
AKINROBOTICS ve BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ iş birliği ile Yapay Zeka ve Robotik Teknolojileri Yüksek Lisans Programı açıldı.